Obrazovanje

  • 4.5.2010. Odbranjen doktorski rad „O asimptotskom ponašanju Liovih koeficijenata za neke klase L funkcija“, (mentor Prof. dr. Lejla Smajlović), stekla naučni stepen doktor matematičkih nauka
  • 3.12.2007. Odbranjen magistarski rad „Selbergova formula traga na kompaktnim Riemannovim površima“ (mentor Doc. dr. Lejla Smajlović), stekla naučni stepen magistar matematičkih nauka (smjer Harmonijska analiza)
  • 2003.-2007. Postdiplomski studij, Prirodno-matematički fakultet u Sarajevu, Odsjek za matematiku, smjer Harmonijska analiza, prosjek ocjena ostvaren tokom postdiplomskog studija je 10
  • decembar 2003. Odbranjen diplomski rad „Ciklički kodovi“ (mentor Doc. dr. Hasan Jamak), stekla zvanje diplomirani matematičar- informatičar
  • 1999.-2003. Prirodno-matematički fakultet u Sarajevu, Odsjek za matematiku, smjer Matematika i teorijska kompjuterska nauka, prosjek ocjena ostvaren tokom studija je 9.8
  • 1999.-2003. Prirodno-matematički fakultet u Sarajevu, Odsjek za
  • 1995.-1999. Prva bošnjačka gimnazija u Sarajevu

Kretanje u zaposlenju

 

 

Akademsko iskustvo

  • 2016. – Vanredna profesorica iz oblasti analiza na Odsjeku za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta
  • 2011. – 2016. Docent iz oblasti analiza na Odsjeku za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta
  • 2008. – 2011. Viši asistent iz oblasti Analiza na Odsjeku za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta
  • 2004. – 2008. Asistent iz oblasti Primijenjena matematika na Odsjeku za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta
  • 2008. – 2010. Saradnik – predavač na Fakultetu za sao braćaj i komunikacije za oblast analitička geometrija i line arna algebra na predmetu Matematika
  • 2007. – 2008. Saradnik na Fakultetu za saobraćaj i ko munikacije za predmet Matematika
  • 2007/08., 2009/10. Saradnik na Ekonomskom fakultetu za predmet Matematika za ekonomiste septembar 2008.-januar 2009.
  • 2007/08., 2009/10. Predavač na predmetu Programming and Problem Solving I na Sarajevo School of Science and Technology
  • februar-juli 2008. Predavač za oblast linearna alge bra na predmetu Advanced Algorithms na Sarajevo School of Science a nd Technology
  • 2004. -2007. Asistent – saradnik iz oblasti Matemat ike i kompjuterskih nauka na Sarajevo School of Science and Technology Predmeti: Mathematics, Discrete Mathematics, Programming and Problem Solving I&II

Naučni radovi

  1. A. Odžak and L.Smajlović, “On Li's coefficients for the Rankin-Selberg L-functions“, The Ramanujan J. 21 (3) (2010), 303-334
  2. A. Odžak, “On Li’s Coefficients for Some Classes of L-Functions“, Math. Balkanica 24 (3-4) (2010), 217-228
  3. A. Odžak and L. Smajlović, “On asymptotic behavior of generalized Li coefficients in the Selberg class”, J. Number Theory 131 (2011), 519–535
  4. A. Odžak and L.Smajlović, “On the representation of H-invariants in the Selberg class“, Acta Arith. 148 (2011), 105-118
  5. A. Odžak and L. Smajlović, “On interpolation functions for generalized Li coefficients in the Selberg class”, International Journal of Number Theory 7 (2011), 771-792
  6. A. Odžak, “On the H-invariants in the Selberg class“, Math. Balkanica 25 (5) (2011), 511-518
  7. A. Bucur, A.-M. Ernvall-Hytonen, A.Odžak, E. Roditty-Gershon, L. Smajlović, “On tau-Li coeffcients for Rankin-Selberg L-functions, In: M.J. Bertin, A. Bucur, F. Feigon, L. Schneps, editors, Women in Numbers Europe – WINE 2, Springer International Publishing Switzerland, 2015, 167-190
  8. A.-M. Ernvall-Hytonen, A. Odžak, L. Smajlović, M. Sušić, “On the modied Li-criterion for a certain class of L-functions”, J. Number Theory 156 (2015) 340-367
  9. A. Odžak, L. Smajlović, “Euler-Stieltjes constants for the Rankin-Selberg L-function and weighted Selberg orthogonality”, Glasnik matematički 51(1) (2016) 23-44
  10. A. Odžak, “On the asymptotic criterion for the zero-free regions of certain L-functions”, Turk. J. Math 40 (2016) 688-70
  11. A. Bucur, A-M Ernvall-Hytonen, A. Odžzak, L. Smajlović, “On a Li-type criterion for zero-free regions of certain Dirichlet series with real coefficients”, LMS J. Comput. Math. 19 (1) (2016) 259-280
  12. A. Odžak, L. Smajlović, ”On the generalized Euler–Stieltjes constants for the Rankin–Selberg L-function”, Int. J. Number Theory, DOI: http://dx.doi.org/10.1142/S17930 42117500762, 2016
  13. A. Odžak, L. Šćeta, “On the Weyl Law for Quantum graphs”, Bull. Malays. Math. Sci. Soc., DOI 10.1007/s40840-017-0469-9, 2017
  14. A-M. Ernvall-Hytonen, A. Odžak, M. Sušić, “On Asymptotic Behavior of Generalized Li Coefficients”, Taiwanese J. Math., DOI: 10.11650/tjm/180407,  2018
  15. N. Anbar, A. Odžak, V. Patel, L. Quoos, A. Somoza, A. Topuzoğlug, “On the difference between permutation polynomials”, Finite Fields Appl. 49 (2018) 132–142
  16. N. Anbar, A. Odžak, V. Patel, L. Quoos, A. Somoza, A. Topuzoğlug, “On the Carlitz rank of permutation polynomials over finite fields: recent developments”, In: I.I. Bouw, E. Ozman, J. Johnson-Leung, R. Newton, editors, Women in Numbers Europe II, Springer International Publishing Switzerland, 2018, 39-56
  17. A. Odžak, L. Šćeta, “An application of a special form of a Tauberian theorem”, Contemporary Mathematics 732 (2019) 187-194
  18. A. Odžak, L. Šćeta, “On the zeros of some L functions from the extended Selberg class”, Contemporary Mathematics 732 (2019) 195-206
  19. Ernvall-Hytonen, Anne-Maria; Odžak, Almasa; Smajlović, Lejla, On a class of periodic Dirichlet series with functional equation. Math. Commun. 25 (2020), no. 1, 35–47
  20. Odžak, A., Zubača, M. On the Discretized Li Coefficients for a Certain Class of L−L−Functions. Bull. Malays. Math. Sci. Soc. (2021). https://doi.org/10.1007/s40840-021-01132-9

Izlaganja na konferencijama

  1. N. Bouz-Asal, A. Skaka, D. M. Van Wieren: „Graph processes derived from Correlation Matrices“, The Fifth Slovenian International Conference on Graph
    Theory, Bled, Slovenija, juni 2003.
  2. A. Odžak, L. Smajlović: „On Li's Coefficients for the Rankin-Selberg LFunctions“, MASSEE International Congress on Mathematics MICOM 2009, Ohrid, Makedonija, septembar 2009.
  3.  A. Odžak: „On Li's coefficients for some classes of L functions“, SEE Yuong Researchers’ Workshop, TEMPUS projekat „SEE Doctoral Studies in Mathematical Sciences“, Ohrid, Makedonija, septembar 2009.
  4. A. Odžak: „H-invariants in the Selberg class“, SEE Doctoral Year EvaluationWorkshop, TEMPUS projekat „SEE Doctoral Studies in Mathematical Sciences“, Skoplje, Makedonija, novembar 2011.
  5.  A. Odžak, L. Smajlović: „Li coefficients attached to functions from the Selberg class – numerical calculations“, MASSEE International Congress on Mathematics MICOM 2012, Sarajevo, Bosna i Hercegovina, septembar 2012
  6.  A. Bucur, A. Odžak, L. Smajlović, A-M. Ernvall-Hytonen, E. Roditty-Gershon: “Li and tau-Li coefficients“, WINE: Women in Numbers – Europe, Luminy, Francuska, oktobar 2013.

Objavljene knjige i udžbenici

  1. A. Odžak, L. Smajlović, Kompleksna analiza, Prirodno-matematički fakultet u Sarajevu (2013), univerzitetski udžbenik.

Istraživački projekti

  1. 2014.-2015. Projekat „Asimptotsko ponašanje generaliziranih Liovih koeficijenata“ finansiran od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, voditelj Prof. dr. Lejla Smajlović
  2. 2007.-2008. Projekat „Eulerove konstante za funkcije iz Selbergove klase“ finansiran od strane Ministarstva obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo, voditelj Prof. dr. Lejla Smajlović
  3. 2007.-2008. Projekat „Selbergova formula traga i primjene“ finansiran od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, voditelj Prof. dr. Muharem Avdispahić