Obrazovanje

  • 26.06.2012. odbranjen magistarski rad „Oblici ostatka u teoremu o prostim brojevima“, (mentor Prof. dr. Muharem Avdispahić), stekla naučni stepen magistar matematike (smjer Teorijska matematika)
  • 2009. – 2012. II ciklus studija, Prirodno – matematički fakultet u Sarajevu, Odsjek za matematiku, smjer Teorijska matematika
  • 2006. – 2009. Bakalaureat matematike, Prirodno – matematički fakultet u Sarajevu, Odsjek za matematiku, smjer Teorijska matematika
  • 2002. – 2006. Gimnazija „Visoko“

Kretanje u zaposlenju

  • 2013. – Univerzitet u Sarajevu – Prirodno-matematički fakultet, Odsjek za matematičke i kompjuterske nauke
  • septembar 2012 – februar 2013.  Gimnazija  “Visoko”

Akademsko iskustvo

  • 2022. – Docent iz oblasti Analiza na Odsjeku za matematičke i kompjuterske nauke Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu
  • 2018. – 2022. Viši asistent iz oblasti Primjenjena matematika na Odsjeku za matematiku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu
  • 2013. – 2018.  Asistent iz oblasti Primjenjena matematika na Odsjeku za matematiku Prirodno – matematičkog fakulteta
  • 2014. – 2015. Saradnik na Elektrotehničkom fakultetu za predmet
    Linearna algebra i geometrija
  • septembar 2012. – februar 2013. Profesor matematike u Gimnaziji “Visoko”

Naučni radovi

  1. A.-M. Ernvall-Hytonen, A. Odžak, L. Smajlović, M. Sušić, “On the modied Li-criterion for a certain class of L-functions”, J. Number Theory 156, (2015), 340-367 (WOSCC, Quartile Q3, Mathematical Reviews, ZentralBlatt MATH, Scopus)
  2. A-M. Ernvall-Hytonen, A. Odžak, M. Sušić, “On asymptotic behavior of generalized Li coefficients”, Taiwanese J. Math 22(6), (2018), 1321-1346 (WOSCC, Quartile Q2, Mathematical Reviews, ZentralBlatt MATH, Scopus)
  3. A. Odžak, M. Zubača, “On the discretized Li coefficients for a certain class of L-functions”, Bull. Malays. Math. Sci. Soc.  44(6), (2021), 3601-3627 (WOSCC, Quartile Q1, Mathematical Reviews, ZentralBlatt MATH, Scopus)
  4. M. Ernvall-Hytönen, A. Odžak, L. Smajlović, M. Zubača, “Variants of the Li-Type Criteria for the Generalized Riemann Hypothesis” Association for Women in Mathematics Series, 32, 223–251(2024)
  5. M. Zubača, “On the boundedness of Euler-Stieltjes constants for the Rankin-Selberg L-function”, Glas. Mat. Ser. III 59(79) (2024), no. 1, 33-49.